11 Mayıs 2011 Çarşamba

Hayat gezince güzel

Cerenle 3-4 günlük bi kaçamak yapıp anneanne-dedeyi ziyarete gittik.Hiç aklımızda yokken hem de.Tam da 'anneler günü' haftasında hem de.

Cerenle şimdiye kadar çok yolculuk yaptık.40'ı çıktı Bodrum'a gittik.3,5 aylıktı  İzmir-Kuşadası-Denizli yaptık arabayla.Eylülde halasının düğününe gittik Antalya'ya hem de yanımızda babamız olmadan tek başımıza uçtuk.Çok kolaydı,çok rahattı.Zaten o kadar rahat olmasa İrlanda'ya da götürücem diye tutturmazdım.Neyse eşim ikna etmişti de soğuk filan diye de bırakmıştık çocuğu:)

Ama bu sefer Ceren bebek değildi.Yine eşim yoktu bizle,Cerenle başbaşaydım.Gerçekten çok zordu gidiş ve dönüş uçuşları.Öndeki kişilerin saçını çekiyor,yanımızdaki kişinin gazetesini çekip yırtıyor.Emzik veriyorum,düşürüyor,balık kraker veriyorum paketi döküyor.Cüzdanımla oynuyor.Hatta serviste unuttuk cüzdanımı,neyseki eksiksiz elime ulaştı aynı gün.

Ama anneanne evinde çook eğlendi.çok özendik anneanne-babanneye yakın oturan çocuklara.Şımardı da şımardı.Evde tamamen özgür bıraktık,her yeri karıştırdı.İzmir havası iyi geldi,iştahı açıldı.Banaymış eziyeti,anneannesine karşı gelemedi,ondan bundan herşeyi yedi,sildi süpürdü.Dedesinin aldığı abur cuburlara göz yumduk,onları da hüpletti.Ela Yağmurlara gittik,bizim Ceren'in ne kadar cadaloz olduğunu gördük.Ben de felekten 3-5 gün çaldım.Sabahları Cereni anneme teslim edip yattım,kahvaltım hazırlandı yedim,yan gelip yuvarlandım,öğle yemeğim,çay saatim,meyve saatim derken baya keyif yaptım.Elimi sıcak sudan soğuk suya sokmadım.

İyi geldi bize bu gezi,çok iyi.Haftaya da rotamız Denizli,biraz da babanne keyfi..

8 yorum:

 1. ne iyi etmissiniz:) cok eglenmis ceren belli, ben de annemlere her gittigimde oyle bir ytembellik yapiyorum ki anneme yikiyorum her seyi:) yasasin anneler:)

  YanıtlaSil
 2. arada yapın böyle, pek güzel olmuş. :)

  YanıtlaSil
 3. Ne kadar güzel yapmışsınız.Keşke haberim olsaydı hazır buralara kadar gelmişken buluşurduk.

  YanıtlaSil
 4. allah annelerinizi başınızdan eksik etmesin çok özendim şimdi keşke anne yaşasaydıda ben ona bişeyler yapabilseydim :(

  YanıtlaSil
 5. Ne iyi olmuş:) Arabası da çok fiyakalı cerenciğin.
  Denizliyi çok özledim benden de selam götürün memleketime !

  YanıtlaSil
 6. tuguna,eve dönünce ağır geldi herşey,alışmışım rahata:)

  swotpisces,biz de öyle dedik,daha sık yapalım bunu:)

  ikiz annesi,sen merkezdesindir,biz güzide bi ilçesindeydik:)

  serap-asya,çok üzüldüm,Allah rahmet eylesin:(

  müge,söylerim:)

  YanıtlaSil
 7. Harika ve ender bulunabilen zamanlar çocuklu anneler içinn bu anlar sanırımmm...Ohhh sizde dınlenmıs oluyorsunuz anneciğinizin sayesinde...Nede de olsa anne işte ...

  YanıtlaSil
 8. ceren kıs maşallah her fotoda şahane..

  YanıtlaSil

hadi sen de yaz fikrini!