8 Temmuz 2012 Pazar

Geçerken uğradım
Uzun bir ara verdim blog yazmaya ama geçerli sebeplerim var.

Taşındık efendim,yıllardır 'Biz ne zaman ev alacağız?' ve de aylardır ' Nereden ev alacağız?' soruları cevaplarını buldu.Başta eş dost arkadaş çevresi olmak üzere hepimiz sevindik bu duruma.Zira onlar 'Bu kadar harcamayın,bu kadar gezmeyin de ev alın!' sorularını sormaktan,biz de duymaktan kurtulmuş olduk.

İnsanın kendi evi olması çok güzel bir duygu derler,yoo hiç de öyle büyük bir duygu değişimi yaşamadık.Ev işte bildiğin.Aman misafiriz neticede hepimiz bü dünyada,ona bakmalı:)
Ama bildiğim bişi var ki küçük ev gibisi yokmuş.Evlendiğimizden beri o hangar gibi ev resmen bizi boğmuş.Bir mutfak vardı abicim bildiğin salon.Bir balkon vardı bildiğin teras.Şimdi 2+1 evimde,küçük mutfağımda işimi şipşak bitiriyorum.

Rahatsız olduğum tek bir konu var: Ankastre! Evlenirken özellikle beyaz aldım adı üstünde beyaz eşyaları.En dijital olmayanları seçtim.Bi ciflersin miss gibi olur.Bu ankastre nedir böyle,parmak izi bırakır,silersin bezin izi kalır.Temizleyiciler dünya para,Cif ya bildiğin Cif,15 tl! Hele o seramik ocaklara hiç değinmeyeceğim,yemek pişirme konusunda tüm bildiklerinizi unutun!Yumurta haşlayacaksınız mesela,su kaynamıyor ama yumurta tam pişmiş oluyor,rafadanı tutturamıyorsunuz:))

1 ayda zar zor yerleştim,bloga girerim artık dedim,bu sefer de internet yok,telefon çekmez.Ne şartlar altında yazıyorum bu yazıyı bilseniz:)

Ceren'i mi sordunuz,iyi iyi maşallah:) İnstagram ve twitterdan görürsünüz maceralarını:)Okullarımız gecen hafta tatil oldu,1 haftadır evdeyiz kendisiyle,yeter bu kadar,haftaya vınn anneanne-babanne yanına.Yoksa ilişkimiz zarar görecek:)

 Tatile mi geldik anne? dedi okulun son günü eve gelince.Hani tatil başladı artık dedik ya:) Baya ağladı gidelim diye:) Malesef haftaya kadar daha evde uyuzlanacağız,vize işlerimizi halledeceğiz,ondan sonra Abbas yolcu.

Fırsat buldukça uğrarım buralara:) Gerçi twitter ve İnstagram çıktı,mertlik bozuldu:) Oralara yazmak daha pratik ve de eğlenceli oluyor kimi zaman:) Yine de irtibatta kalalım, hepinize iyi tatiller,iyi gezmeler.Son foto da sıcaktan bunalanlara bir duş etkisi yapsın:)

7 yorum:

 1. cnm öncelikle hayırlı olsun, allah ağız tadıyla oturmayı nasip etsin, cerene gelirsek resimlere bayıldım çok tatlı maşallah, doğduğu zamanı hatırlıyorum nasıl çabucak geçmiş zaman..

  YanıtlaSil
 2. muhteşemsiniz...hayırlı olsun darısı başıma...ama ben büyük hatta hangar gibi ev istiyorum:)

  YanıtlaSil
 3. Allah mutlu mesut etsin yeni evinizde.hayırlı olsun.. ben de seninle aynı durumdayım evlendikten beri oturdugum buyuk evlerden sonra bende 2+1 e geciyorum aynı seyleri hissederim umarım. ama şimdiden orası bizim diye acayip seviyorum...

  YanıtlaSil
 4. hayırlı olsun tatlıcım güle güle oturun :)

  YanıtlaSil
 5. Kocaman olmuş bu minnoş :) Çok tatlı maşallah!
  Ev olayını halletmenize sevindim, güle güle oturun, ağız tadıyla.
  Küçük evin her işi çabuk bitiyor, çok eşyayla doldurmazsan ferah da oluyor, mis gibi :)

  YanıtlaSil
 6. Nasıl da tatlı olmuş Ceren :)) Yeni eviniz hayırlı olsun,güle güle oturun :)

  YanıtlaSil
 7. cecilia'cım,evet ya zaman ne cabuk geciyor di mi:/

  arda boran,inşallah gönlüne göre:)

  loststone,hayırlı olsun size de:)

  teşekkürler Selincim:)

  benden bizden,saol canım.öyle valla cok rahat temizliği:)

  süreyya,teşekkürler:)

  YanıtlaSil

hadi sen de yaz fikrini!