14 Eylül 2011 Çarşamba

Nedir bu Caillou çılgınlığı?

                                            


Ceren doğmadan önce veya Ceren'in çizgi filmden anlamadığı günlerdi.Kayu diye bişi duyardım,çocuklar deliriyomuş,defteri kitabı filan da çıkmışmış bu Kayu'nun.Çok faydalıymış,çok güzel örnek oluyormuş çocuklara.Cd'sini alırdı arkadaş çocuğuna,kimmiş şu Kayu bi de ben bakayım dediğimi hatırlarım.

Baktım,okunduğu gibi yazılmıyor.Caillou.

Günlerden bir gün denk geldik Caillou'ya,tamamen tesadüf.Ceren şöyle bi baktı,bak Ceren,bu Caillou dedim tanıştırdım.Pek ilgilenmedi.Sonra bize üzerinde Caillou'nun resmi olan bi bardak hediye geldi.Günler sonra kayi demeye başladı bu çocuk.İlk baştan anlamadım,kayi ne demek diye düşünürken gazetede kayunun küçücük resmini gösterince anladım.Evet,artık virüs Cerene de bulaşmıştı.

Bizim evde Caillou fırtınası esiyor artık.Caillou'nun yayın saatlerini takip etmiyoruz,Ceren'e kriz geldiğinde netten açıyorum,eh işte 3 dakika kadar anca izliyor,sıkıya gelemiyor.Öyle oturmak pek bize göre değil:) Karaktere aşık Ceren:) Tv'de reklamlarda gördükçe çıldırıyor.Maşallah Caillou'nun her bi haltı çıkmış,balından tutun da masa-sandalyesine kadar...Her bi markette kitapları.Tabi hepsinden bizde de var artık.İçimiz dışımız Caillou olmuş durumda.

Biz de bu kervana katılmış durumdayız,geçmiş olsun...


6 yorum:

 1. hayırlı uğurlu olsun :)

  YanıtlaSil
 2. bu büyük aşk sizde de başladı demek.-)neyseki bizim ki yavaş yavaş geçiyor..büyüdükçe başka çizgi filmleri izler oldu..mickey farenin kulüp evi ve tamirci manny e bayılıyor bu aralar..

  YanıtlaSil
 3. ladybird,defnekızın anası geçmiş olsun di mi?:))

  seda,bakalım biz nelere tutulacagız daha?:)

  zeynepli hayat,aynen:)

  YanıtlaSil
 4. ladybird,defnekızın anası geçmiş olsun di mi?:))

  seda,bakalım biz nelere tutulacagız daha?:)

  zeynepli hayat,aynen:)

  YanıtlaSil

hadi sen de yaz fikrini!