3 Mart 2012 Cumartesi

Yeniden 'Şimdi okullu olduk'

Okulun ilk günü

Geçen seneki maceramızı biliyorsunuz,bu sene yine aynı macera.Ancak daha profesyonelce:)

Bakıcı olayına pek sıcak bakamıyorum malesef. Kendim için konuşayım,çocuğum2 yaşına gelinceye kadar çalışmayıp kendim büyütmeliyim.Ancak çalışmaya alışan bünyenin evde kalamaması,kendi paranı kazanmaya ve rahat rahat harcamaya alışma,çalışma koşullarımın çok ağır olmaması,ayrıca ev ekonomisine destek gibi nedenlerden dolayı bir çok anne gibi ben de çalışmak zorundaydım.

Allah'tan mesleğim gereği çalışma saatlerim çok iyi.Hani derler ya gerçekten öğretmenlik bayanlar için ideal.Önceden olsa,bunu diyen teyzelere......

Geçen sene bir dönem komşumuz,bir dönem (3-4 ay kadar) kreşe gitti.Başka çarem yoktu,şimdiki aklım olsa göndermezdim.Ancak kardeşim Öss'ye hazırlandığı için annem de gelemiyordu.Bakıcı da aramadım,verdim gitti:)

Bu sene için artık annem gelirim dedi,Eylül'den itibaren Ceren evdeydi.Anneanne gelince süper oldu.Bizim evde her daim yemek pişti,ütüler yapıldı,pastalar börekler...Annem bir güzel yemek yediriyordu Ceren'e anlatamam,günde 8 öğün filan:) Kar kış olsa da her gün yarım saat dışarı çıkardı Ceren'i. Çocuk baya serpildi,kilo aldı:)  Ancak gel zaman git zaman,annem çok bunaldı,evini özledi,ben gidicem artık evime dedi.Seneye Eylül'de tekrar bakmak üzere ayrıldık.

Ben psikolojik olarak,Ceren de gelişim olarak artık kreşe hazırdık.

Hiç araştırmadım,bi arkadaşımın oğlunun gittiği kreşle görüştüm,ortam ve yaklaşım hoşuma gitti.Ve şubat ayında Ceren kreşe başladı.

15 tatilin son haftası alışması için her gün 2 saat gelsin dediler,ancak kar engeline takıldık,son 2 gün gittik,1-2 çocuk gelmişti,onlarla oynadık:)

Daha sonra resmi olarak başladığımızda,ilk 4 gün ağladı ben bırakırken.Okulun önüne geldik mi başlıyordu ağlamaya:) Ancak tam 5.gün,Cuma günü zınk diye kesildi ağlama,güle oynaya içeri girdi.

Şimdi çok seviyor,sürekli arkadaşlarından bahsediyor. Poyraş,Doyuk,öyetmen,abi,Damla,Aşya,Hayun varmış okulda:)

Tam 1 ay oldu ve ne faydaları mı oldu?

*İlk kez tiyatroya gitti:)
*Konuşmasının maşallahı vardı,şimdi daha da açıldı.
*Hayal gücü çok kuvvetlendi.
*Kreşte uyumasına rağmen çok yoruluyor ve akşam kendiliğinden uykuya dalıyor,deliksiz uyuyor.
*Kendi kendine yemek yemeyi çok seviyor.
*Öğretmeni her gün öğrenci gözlem defterine yazıyor yediklerini,gözlerime inanamıyorum.
*Günaydın,görüşürüz,merhaba,iyi akşamlar gibi sözcükleri kullanır oldu.
*Paylaşmayı öğrendi.Kreşte pazartesileri evden bi yiyecek getirip,arkadaşlarıyla paylaşıyorlar.Her sabah kriz yaşanıyor evde.Arkadaşlarıma kraker götürücem,fıstık götürücem,akşamdan kalan mısırı görüp mısır götürücem...
*Bir önceki postta gördüğünüz üzere şarkılar öğreniyor.
*El becerisi,renkler,sayılar,şekiller ile ilgili yapıkları çalışmaların faydalarını da görürüyoruz.

Yani şunu söyleyeyim,sihirli değnek değdi sanki:)

5 yorum:

 1. hehehehiyi dersler bicirik!

  YanıtlaSil
 2. çookgüzel çok sevindim sizin adınıza cerencik ne güzel olmuş böyle.Yaptıklarını okuyunca çok özendim benim kızıma annemler bakıcak seneyede içim çok rahat ama bir sonraki yıl kreşin çok faydası olucak sanırım.öpüyorum cerenciği çook sevgiler

  YanıtlaSil
 3. tesekkürler,napalım mecburen verdik kreşe:))faydasını görünce sevinioruz:)

  YanıtlaSil
 4. maşallah kuzuya, çok sevindim sizin için. sorunsuz gider hep böyle umarım. sevgiler :)

  YanıtlaSil
 5. maşallah kuzuya, çok sevindim sizin için. sorunsuz gider hep böyle umarım. sevgiler :)

  YanıtlaSil

hadi sen de yaz fikrini!